БАКАЛАВРСЬКА ПРОГРАМА з історії мистецтв передбачає вивчення шляхів розвитку мистецтв починаючи від первісних розписів і завершуючи сучасним відео-артом, інсталяціями та перформансами.   

Для того щоб стати студентом історичного факультету за цією освітньою програмою необхідно подати в електронному вигляді чи особисто документи до приймальної комісії

Перелік конкурсних предметів

Мінімальна кількість балів для допуску

Ваговий коефіцієнт

Атестат

Українська мова та література

101

0,2

    0

Історія України

120

0,6

Іноземна мова або географія

101

0,2

 

Освітньо-професійна програма "Історія мистецтв" тут.

Мета програми полягає в ознайомленні з основними віхами розвитку зображувального мистецтва й формуванні навичок самостійного розуміння та дослідження творів мистецтв.

Програма передбачає поглиблену спеціалізацію за напрямками «Мистецтво й соціум: виміри взаємодії» або «Історія мистецтва Сходу» (з початковим рівнем вивчення китайської мови)».

Студенти спеціалізації «Мистецтво й соціум: виміри взаємодії» поглиблено вивчають історію мистецтва Європи, Америки та України. Студенти вчаться самостійно сприймати й аналізувати пам’ятки мистецтва минулого і сучасності. Важливою складовою бакалаврської програми є знайомство з методами історичного вивчення мистецтва зарубіжних країн та України, персоналіями митців, мистецькими стилями, основними напрямами, виражальними засобами образотворчого мистецтва. Програма передбачає оволодіння професійною термінологією, класичними та новітніми науковими підходами до історії та теорії мистецтва, вмінням орієнтуватися у хронологічних та географічних рамках напрямів і стилів розвитку мистецтва, фахово аналізувати твори живопису, графіки, скульптури та архітектури; знаннями основних світових музейних колекцій та галерей.

Студенти спеціалізації вивчають італійську мову (поряд з англійською)

Відео про кафедру та спеціалізацію

Студенти спеціалізації «Історія мистецтва Сходу» поглиблено вивчають мистецтво та культуру східних регіонів. Студенти отримують фахові навички роботи з методами історичного вивчення мистецтва країн Сходу, досліджують персоналії митців та мистецькі стилі, особливості розвитку мистецтва у різних країнах. Привабливість спеціалізації полягає у тому, що Україна на сучасному етапі активно співпрацює з країнами Сходу і потребує фахівців у різних галузях. Сьогодні Китай та країни Сходу надзвичайно привабливі для ведення різноманітних бізнесів. На Китай припадає 33% ринку сучасного мистецтва, в той час, як на американський - 30%, на британський - 19%, а на французький - 5%, німецький – 3. Половина всіх коштів на ринку сучасного мистецтва, приходить з Південно-Східної Азії.

Студенти спеціалізації вивчають китайську мову (поряд з англійською)

Термін навчання складає 4 роки

Відео про спеціалізацію

Випускники отримують диплом бакалавра державного зразка зі спеціальності «Історія»,
додаткову кваліфікацію «3119 Cтажист-дослідник з історії мистецтва», а також сертифікат історичного факультету «Мистецтвознавець – консультант» та відповідні мовні сертифікати – англійська, італійська китайська.

Детальний опис курсів можна подивитися тут

ВІДГУКИ ПРО ПРОГРАМУ 

Вікторія Гресь, студентка 1-го курсу магістратури, волонтерка культурно-мистецьких проєктів, випускниця бакалаврської програми 2019 року

Коли постало питання обрання кафедри для навчання на бакалавраті, «історія мистецтв» одразу опинилась першою у списку пріоритетів. І жодного разу за ці роки я не пошкодувала про свій вибір. Так як програма пропонує широкий вибір дисциплін, кожен гарантовано знайде тут курс на свій смак.  Особливо цінними є професіоналізм викладачів кафедри, дружня атмосфера та повага до особистого вибору студентів. Ми мали можливість самостійно обирати деякі спецкурси та досліджувати будь-яку сферу мистецтва у своїх курсових роботах, знаходячи всебічну підтримку.
Навчання на цій програмі сповнене викликів та пригод. Ви занурюєтесь в кожен історичний період, вивчаючи не тільки пам’ятки мистецтва, а й загальні культурні та політично-суспільні процеси, ідеологію. Ви читаєте та аналізуєте багато історичних та мистецтвознавчих текстів, почуваючи себе трохи детективом. Ви вчитеся мислити, задавати питання і знаходити на них відповіді. І на додаток – наповнюєтеся натхненням від великої кількості творів образотворчого мистецтва, скульптури, архітектури, кінематографу, музичних композицій тощо. Крім того, ви отримуєте необхідний базис для подальшого навчання на магістратурі та навички для наукової діяльності. Людина, закохана в історію та мистецтво, точно не залишиться байдужою.

  

Юрій Поліщук, 4 курс, куратор виставок в Україні та Німеччині, автор статей на МІТЄЦ, навчався також рік в Данії. Випускник бакалаврської програми 2020 року.

Історію мистецтв можна заучити, а потім можна так само легко забути. Кафедра, на мою думку, дає студентам значно більше - навчає читати, писати та говорити. Все це йде разом з вмінням аналізувати інформацію, мислити критично, замість емоційно чи фантазійно. Планую продовжити навчання й на магістратурі.

Мав честь та радість співпрацювати з доктором історичних наук, професором кафедри, Казакевичем Г.М., що надавав мені протягом років мого навчання на бакалавраті допомогу як з наукового, методичного боку в написанні кваліфікаційних робіт, так і простою підтримкою. Тема моєї бакалаврської роботи “Архівний поворот як тенденція розвитку українського мистецтва 2014-2020 рр: зміни в художній методології”, що стала логічним завершенням проведених мною досліджень у вирішенні наукових проблем на перетині memory studies та історії мистецтв у курсових роботах попередніх років.

Взагалі, вважаю, що дослідницькі роботи студентів, один з найважливіших елементів навчання, адже стає візитівкою - свого часу завдяки цьому брав участь у різних програмах в Україні та за кордоном для молодих науковців, а також мав змогу знову ж таким завдяки цьому познайомитись та спілкуватись з такими істориками як Георгій Касьянов, німкеня Аляйда Ассман, росіянка Оксана Мороз та інші., праці яких на мене багато в чому вплинули. Моя дебютна кураторська виставка, присвячена творчості знакового для українського мистецтва, представника харківської школи фотографії, Євгенія Павлова, відбулась, до речі, саме в просторі нашого університету.

Навчання та робота у сфері мистецтва як мінімум робить життя цікавим, не в останню чергу завдяки людям, яких зустрічаєш на цьому шляху: художники, науковці, куратори, арт-критики. Одна із останніх зустрічей з Наталією Філоненко, що є першою в незалежній Україні людиною, яка отримала фахову освіту куратора (зараз проживає у Ванкувері) - моє інтерв’ю з якою ось вже десь скоро буде опублікованим. В наступні роки планую більше заглибитись в наукове життя історичного факультету, брати участь у конференціях та наукових семінарах.

Марія Мельник, студентка 2 курсу. Рішення вступати на кафедру «Історія мистецтв» було прийнято ще на початку 11 класу. Всі сили були спрямовані тільки на одне – або туди, або взагалі нікуди. І я не пошкодувала жодного разу. Тут викладачі закохані в свою справу, а безліч цікавих знайомих, які прагнуть вивчати і дізнаватися щось нове стають приємними співрозмовниками та друзями. Атмосфера доброти, щирості, зацікавленості кожен день приносить щастя та задоволення.

На нашій кафедрі мистецтво розглядається з усіх боків. Будь то теорія, її історія або критичне дзеркало мистецтва, яке сприяє його розвитку, формує художні принципи. Насправді не має значення збираєтеся ви зв'язати своє життя безпосередньо зі сферою мистецтва чи ні. Адже найважливіше, що ви збагатитеся духовно, культурно, інтелектуально, отримавши безцінну інформацію від найкращих викладачів історичного факультету з кафедри «Історія мистецтв»)))

Яна Качковська, студентка 2 курсу. Після завершення ЗНО я зовсім не розуміла, куди мені іти, ким я хочу бути та чим займатись далі. Я довго вагалась, але на допомогу мені прийшла моя старша сестра, з словами: "Все життя ти займалась мистецтвом, ти випробувала майже всі його види, тобі точно треба до нас на історичний, на історію мистецтв, тобі 100% сподобається". Після цього я провела кілька вечорів над досконалим вивченням цієї освітньої програми, я зважила кожен нюанс і подала заявку саме сюди. І ось промайнуло вже майже два роки мого навчання... Чи шкодую я про такий вибір? Жартуєте? Жодного разу я навіть не думала змінити свій вибір. 

На кафедрі історії мистецтв я знайшла чудових викладачів, які допоможуть в будь-якому питанні; лекції з неймовірною атмосферою, що переносить тебе в певну епоху; дуже затишну і естетичну аудиторію, з якої не хочеш виходити; креативні завдання та багато крутих можливостей. Крім цього навчання на цій спеціальності дає шанс вкотре доторкнутися до прекрасного, як до матеріального так і духовного.

Це освоєння того великого пласту знань, на який досить часто історики не звертають своєї уваги і роблять це несправедливо. Адже, як всім відомо, мистецтво супроводжує людину ще з верхнього палеоліту, відображаючи: соціальні, економічні, політичні зміни. Про свою улюблену кафедру я можу говорити безкінечно, але краще починайте вивчати історію мистецтв прямо зараз, адже всі ми знаємо, що мистецтво врятує навіть під час чуми!

Валерія Самойленко. Коли я вступала на історичний факультет, то я не могла визначитись з напрямком вивчення історії, але на моє щастя, ми стали першовідкривачами нової спеціалізації "Історія мистецтв". Завдяки своєму унікальному міждисциплінарному підходу, який сполучає історію мистецтв, інші наукові дисципліни та першопочатки кураторської практики, наша кафедра пропонує студентам можливість стати всебічними професіоналами в цій галузі, здатними ставати найкращими у створенні виставок, критичних дослідженнях та дискусіях щодо культури в різних середовищах. Програма історії мистецтва навчає студентів розробляти історично усвідомлені підходи до мистецтва в контексті міждисциплінарної гуманітарної освіти.

Завдяки лекційним заняттям, семінарам на основі дискусій та закордонним практикам студенти вивчають багатодисциплінарні підходи до вивчення мистецтва та здобувають необхідні навички візуального аналізу, критичного мислення та ефективного спілкування. Випускники нашої кафедри однозачно будуть підготовлені до різноманітних посад початкового рівня в державному, приватному чи некомерційному секторах, або до вступу до магістратури чи аспірантури для подальших наукових досліджень.

Софія Климова. Після закінчення школи у 2016 році, я випадково дізналась про те, що на історичному факультеті КНУ була відкрита спеціалізація “Історія мистецтв.” Звісно, було дещо страшно бути першопрохідцем, але я не жодного разу не жалкувала про своє рішення, і була приємно вражена підходом викладання та навчальною програмою. Коли ти вивчаєш мистецтво, це сприймається не як виснажливе та нудне навчання, а як похід в музей довжиною в 4 роки. Разом з лекціями по мистецтву, ми паралельно вивчали світову історію, і ця база має величезний вплив на розуміння історичного контексту тієї чи іншої мистецької епохи, історичного середовища, в якому перебував митець. Я планую вступати на магістратуру до цієї ж кафедри, і вже зараз помітно, що ця освіта не тільки дає чудову базу, розширює кругозір, естетичний смак, але, що не менш важливо, допомагає у роботі.