Проєкт Освітньої програми 2022
Освітня програма 2020
Особливості Освітньої програми 2020
У 2020 році кафедра історії мистецтв запрошує Вас на навчання на такі спеціалізації: «Мистецтво й соціум: виміри взаємодії», "Міждисциплінарний підхід в історії мистецтва" та «Історія мистецтва Сходу».
Сучасний світовий арт-ринок як ніколи потребує фахівців, які б володіли китайською мовою. Саме тому ми вирішили відкрити нову спеціалізацію «Історія мистецтва Сходу». Спеціалізація передбачає не лише поглиблене вивчення особливостей мистецтва та культури східних країн, але й опанування китайської мови. Завдяки Інституту філології КНУ ми маємо чудову можливість залучати для викладання китайської мови знаних фахівців-китаїстів.
Одночасно Ви будете продовжувати удосконалювати й англійську мову, або ж ту мову, яку вивчали у школі.
Ви не випадково будете вивчати історію мистецтв країн Сходу та опановувати китайську мову. Тому що Китай, це країна у якій існують унікальні мистецькі традиції, у якій люблять і цінують мистецтво. А ще, це надзвичайно динамічна держава, яка відкрита для створення різних бізнесів.
Отже, чи перспективна сфера мистецтва з огляду на подальше працевлаштування? І чи справді актуальним є мистецтво країн Сходу? Наведемо лише кілька цифр.
За даними Держслужби зайнятості України на кінець першого півріччя 2018 р. в Україні було зареєстровано майже 304 тис. безробітних. Але найменше безробітних, як виявилося, у сфері мистецтва. Всього лише менше 0,2 %.
А тепер про те, навіщо вивчати китайську мову та мистецтво країн Сходу. На Китай припадає від 30 до 33% ринку сучасного мистецтва, в той час, як на американський – 30%, на британський – 19%, на французький – 5%, а на німецький – 3%.
За даними Artprice, з десяти аукціонних будинків, які торгують сучасним мистецтвом, шість – китайських, один – тайванський. П’ять із десяти найдорожчих сучасних художників світу – із Китаю.
Половина всіх грошей на ринку сучасного мистецтва, також походить з Південно-Східної Азії.
Ми хочемо, щоб Ви знайшли себе у цікавій роботі і перспективному бізнесі.
Освітня програма 2019