Асистентка кафедри історії мистецтв Стефанія Демчук взяла участь у роботі конференції «Об’єднані світи Центральної Європи» (Connected Central European Worlds, 1500–1700), що відбулась в Університеті Кенту (Велика Британія).

Її доповідь була присвячена нідерландським впливам на іконографію вівтаря каплиці Боїмів у Львові, однієї з найбільш відомих і водночас найбільш загадкових пам’яток міста. Побудована на кошти Георгія (Дьордя) Боїма каплиця, на перший погляд, є типовим прикладом Контрреформаційного мистецтва. Утім, присутність окремих деталей повертає нас до протестантського коріння старшого Боїма, що може вказувати на ключову роль замовника навіть у таких наближених до церкви проєктах.

На конференції прозвучали й інші доповіді, пов’язані з українською історією: про каракатицю у меню - доцента кафедри давньої та нової історії України Олексія Сокирка, про колекцію з палацу Яна Собєського у Жовкві Мар’яни Левицької (Інститут народознавства НАН України), духовні та фізичні паломництва черниці Центрально-Східною Європою Людмили Шаріпової (Університет Ноттінгему) та про шляхи сполучення на Слобожанщині у XVIIIстолітті Юлії Конівої (Університет Руану).

Конференція справді змогла стати місцем обміну дослідженнями, історіями, думками і планами на майбутнє. Сподіваємось, спільних проєктів ставатиме дедалі більше, адже неможливо уявити сучасну науку без співробітництва!

 


 

 

Стежте за новинами кафедри на наших сторінках у соцмережах Facebook та Instagram, а також на YouTube-каналі!