Останні новини тут

_____________________________________

Критика і посткритичне: текст про мистецтво сьогодні

Лекція Анни Калугер, арт-критикині, історикині мистецтв та кураторки курсу "Теорія і практика арт-критики" на кафедрі історії мистецтв КНУ імені Тараса Шевченка. Повне відео тут

Ознайомитися із ресурсом ArtCritic Lab

9 – 16 лютого 2020 року Іваницька Лілія Василівна брала участь у міжнародній освітній програмі з європейських студій та практики перекладу. В межах освітньої програми здійснено освітній візит до Ради Європи (Страсбург), де взяли учать у дискусії щодо ролі Ради Європи у політичній архітектурі європейського континенту; освітній візит на пленарну сесію Європейського парламенту, де взяла участь у дискусії щодо ролі та повноважень Європарламенту; освітній візит до Суду ЄС. У Брюсселі ознайомилась із роботою Європейської комісії, Ради міністрів та Європейської Ради; взяла участь у роботі 21-го Ярмарку з європейських студій. Ознайомилась із історичними та мистецькими перлинами Ерфурта, Фулди, Франкфурта, Гейдельберга, Страсбурга, Люксембургу, Брюсселя, Перемишля.

Презентація курсу "Теорія і практика арт-критики"

На кафедрі історії мистецтв КНУ імені Тараса Шевченка відбудеться презентація нового курсу "Теорія і практика арт-критики".

План курсу:

1. Вступ до курсу. Аналіз «Як писати про сучасне мистецтво?» Гільди Вільямс та «Що сталося з арт-критикою?» Джеймса Елкінса.
2. Критичний текст, ідеї, середовище: Вальтер Беньямін «Твір мистецтва в епоху механічного відтворення».
3. Критичний текст, ідеї, середовище: Клемент Грінберг і Гарольд Розенберг, тексти «Авангард і кітч» та «The American Action Painters».
4. Критичний текст, ідеї, середовище: С'юзен Зонтаг. «Проти інтерпретації».
5. Критичний текст, ідеї, середовище: Розалінд Краус, «The Originality of the Avant-Garde and Other Modernist Myths»
6. Критичний текст, ідеї, середовище: Барбара Роуз «ABC art. Art in America»,
7. Критичний текст, ідеї, середовище: Крейг Оуенс «Алегоричний імпульс: до теорії постмодернізму»
8. Критичний текст, ідеї, середовище: Артур Данто «Кінець мистецтва»
9. Обговорення дискусії «Поточний стан арт-критики. Учасники: Джордж Бейкер, Розалінд Краус, Бенджамін Бухло, Джеймс Майер, Андреа Фрейзер, Девід Джосліт, Роберт Сторр, Джон Міллер, Хел Фостер. Хелен Молсуорт», журнал October 2002.

Куратор курсу - Анна Калугер

Усі подробиці - в наступну середу о 13:00, в 424 аудиторії, кабінеті історії мистецтв.

Вхід вільний.

Чекаємо і будемо раді зустрічі!