Телефон:
(044) 239 33 10
(044) 239 34 07
Адреса:
Київ , вул. Володимирська 60
оф. 424

Міжнародна співпраця. Академічна мобільність

 

Кафедра історії мистецтв заохочує студентів та викладачів брати участь у програмах академічної мобільності, стажуваннях та практиках у провідних наукових та освітніх закладах. Рекомендуємо Вам отримувати свіжу інформацію про програми міжнародного співробітництва на сторінці відділу академічної мобільності КНУ

_______________________________________________________________________________

         Студентка 2-го курсу ОС «Бакалавр» освітньої програми «Історія мистецтв» Мирослава      ПАТРИЛЯК з 05 жовтня 2022 року по 31 березня 2023 перебувала на навчанні за міжнародною програмою Еразмус+ в Європейському університеті Віадріна у Франкфурті-на-Одері (м. Франкфурт-на-Одері).

  

2022

Професор кафедри історії мистецтв Геннадій Казакевич отримав стипендію від Інституту наук про людину (IWM, Vienna), Українського дослідницького інституту Гарвардського університету(HURI) та Інституту Гаррімана Колумбійського університету на виконання проєкту City Drawn by the Light: the Early History of Kyiv Photography (1850s-1920s). Як розвиток фотографії у Києві змінював практики репрезентації та запам’ятовування? В який спосіб візуальний наратив про Київ трансформувався під впливом нового медіуму? Чому спроби адміністраторів поставити фотографію під контроль державної цензури провалилися? Які можливості професійної та суспільної реалізації фотографія давала представникам різних соціальних, етнічних та гендерних груп? Відповіді на ці та інші питання пропонує монографія, яка буде підготовлена в межах проєкту.

 

* * * * *

У травні в берлінському артцентрі Alte Münze пройшла виставка «Захоплений будинок»(The Captured House), до якої увійшли твори сучасних українських художників, які врежимі реального часу документують гуманітарну катастрофу в Україні, спричиненунападом росії, та спонукають міжнародну аудиторію до діалогу про Європу як про «нашспільний будинок». На виставці було представлено близько 200 робіт 53 митців та їхніособисті історії про війну. Окрім цього на виставці можна було побачити справжні речі з Ірпеня, пошкоджені внаслідок дій російської армії. Виставка організована за підтримки американського фонду USAID, Міністерства культури та інформаційної політики України та Міністерства закордонних справ України, командою агенції культурного менеджменту PORT., до складу якої входить також студентка магістерської програми Анастасія Євстратенко. Проєкт незабаром буде представлений і у інших європейських містах: Римі, Парижі та Амстердамі. З детальною інформацію можна ознайомитись на сайті проєкту:https://thecapturedhouse.com/

 

 

* * * * *

 

21 травня 2022 року партнери-засновники UEAF (ГО “Музей Сучасного Мистецтва”, галерея The Naked Room, медіа “Заборона”, Мистецький Арсенал) номінували студента магістерської програми Іллю Левченка на отримання тримісячної стипендії: “Ми вважаємо, що його професійна практика є надзвичайно цінною для України і хотіли би підтримати її у ці непрості часи”. Стипендія стала можливою завдяки партнерству Ukrainian Emergency Art  Fund (Ukraine) з The Andy Warhol Foundation for the Visual Arts (USA). Грант від The Andy Warhol Foundation for the Visual Arts та UEAF сприяє забезпеченню потреби розвитку української мистецької спільноти та видимості української культури в Україні і за кордоном. В історії Фонду Воргола  це перший прецедент фінансової підтримки проєктів за межами США.

 

2021

 

З 1 жовтня 2021 року по 24 лютого 2022 року студент магістерської програми Юрій Поліщук брав участь в навчальній програмі академічної мобільності в Університеті імені Адама Міцкевича в Познані (Польща). За цей час пройшов 6 екзаменаційних курсів, а також був учасником серії гостьових семінарів "The 20th Century Discussion on World History" від професора Edoardo Tortarolo (Університет Східного П'ємонту).

 

 

2020

 

Щиро вітаємо студента магістерської програми Юрія Поліщука з перемогою у престижному IX конкурсі Stedley Art Critics Prize! Перше місце у конкурсі дає Юрію Поліщуку можливість здійснити музейну поїздку до Італії від Італійського культурного центру та Stedley Art Foundation.  

UPD: Статтю Юрія Поліщука "Вписатися в «архівний поворот»: чи не втратимо ми «об’єктивність» історії українського мистецтва, намагаючись її знайти?", яка забезпечила автору перемогу в конкурсі, опублікував журнал про сучасне мистецтво Korydor. Прочитати її можна за цим посиланням.

 

 

                                                                     * * * * * 

 

9 – 16 лютого 2020 року к.і.н., доцент Лілія Іваницька брала участь у міжнародній освітній програмі з європейських студій та практики перекладу. В межах освітньої програми здійснено освітній візит до Ради Європи (Страсбург), де взяли учать у дискусії щодо ролі Ради Європи у політичній архітектурі європейського континенту; освітній візит на пленарну сесію Європейського парламенту, де взяла участь у дискусії щодо ролі та повноважень Європарламенту; освітній візит до Суду ЄС. У Брюсселі ознайомилась із роботою Європейської комісії, Ради міністрів та Європейської Ради; взяла участь у роботі 21-го Ярмарку з європейських студій. 

 

                                                                     * * * * * 



Практика в Італії, 2020


На початку лютого 2020 р. відбулася закордонна практика магістрів кафедри історії мистецтв. Мені, як керівнику цієї практики, хотілося б висловити деякі думки щодо подібних заходів.

Навчальні поїздки до Італії практикуються на кафедрі із часу її заснування й мають на меті закріпити ті знання, які студенти отримують впродовж кількох років навчання. План практики будується із урахуванням навчальної програми бакалаврату та магістратури й передбачає ознайомлення з практично усіма періодами і мистецькими стилями. Оскільки наша кафедра готує не лише істориків мистецтв, але й кураторів мистецьких проектів... читати повний текст ТУТ

 

2019

Завдяки гранту в рамках програми Joint Excellence in Sciences and Humanities від Австрійської академії наук протягом двох місяців (07.07.19 – 07.09.19) асистент к.і.н. Стефанія Демчук мала змогу продовжувати свої дослідження в рамках проекту Інституту нової та новітньої історії «Травелоги: сприйняття Іншого у 1500–1876 роках. Комп’ютеризований аналіз». Назва чітко окреслює сферу інтересу проекту – конструювання образу Іншого за допомогою описів подорожей – та його основний підхід, який полягає в аналізі джерел за допомогою новітніх технологій. Важливою частиною співпраці Стефанії Демчук з Інститутом нової та новітньої історії та мого робочого плану було ознайомлення з цифровими гуманітарними методами проекту «Травелоги». Для цього вона брала участь у засіданнях робочої групи проекту. На основі вибраних травелогів була підготована стаття для збірнику праць учасників проєкту та їх колег, чия публікація у видавництві Walter de Gruyter запланована на 2022 рік.

 

                                                                      * * * * * 

Грант від бельгійської ГО «Vlaamse Kunstcollectie» дозволив асистенту к. і. н. Стефанії Демчук взяти участь в роботі літньої школи «Брейгель у контексті» (23.06.19 – 03.07.19). Учасники з різних країн Європи і США відвідали державні і приватні колекції творів мистецтва у Брюсселі, Антверпені, Мехелені та Парижі, ознайомились з сучасними методами дослідження і реставрації (зокрема скануванням MacroXRF), зберігання та критичного аналізу картин і гравюр XVI століття. Відео про курс за участі С.Демчук: 

                                                                 

                                                                      * * * * * 

 

Практика у Відні, 2019 

Музеї Відня цього року стали унікальним майданчиком для практики магістрів кафедри історії мистецтв Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Кожна вулиця і кожна будівля цього міста своєю помпезністю нагадує, що ви знаходитеся у столиці колись вельми могутніх австрійських Габсбургів.

Перший день розпочався із прогулянки містом. Спочатку ми, як і всі туристи, відвідали собор св. Штефана і помилувалися величним ретабло та вишуканою кафедрою XV ст. По перилах цієї кафедри вже кілька століть невтомно лізуть до світла жаби.... читати повний текст ТУТ 

 

2018

 

Практика в Італії, 2018 

Закінчилася щорічна практика магістрів кафедри історії мистецтв у Римі. Як і передбачала програма, магістри другого курсу познайомились з мистецтвом різних періодів – від давнини і до сьогодення. Нам вдалося відвідати Національний музей етруського мистецтва (VillaGiulia), побувати у храмах де збереглися мозаїки і фрески ранньохристиянського та середньовічного мистецтва (V – XIII ст.), а також живопис і скульптура доби Ренесансу, бароко та класицизму... читати повний текст ТУТ

 

                                                                     * * * * * 

 

Краків–Прага–Брно, 2018 

                                                                     * * * * *                                                   

25 червня - 6 липня 2018 року д. і. н., доцент Геннадій Казакевич пройшов стажування в Університеті Штефана Великого в м. Сучава (Румунія). Тема стажування - "Інновації та традиції в соціо-гуманітарних дослідженнях: досвід європейських університетів". Стажування включало участь у воршопах та зустрічах з керівництвом університету, вивчення досвіду організації фахового видання з історичних наук, включеного до міжнародної бібліографічної та реферативної бази Scopus. 

 


Категорiї


Scroll to Top