11 травня на кафедрі ІСТОРІЇ МИСТЕЦТВ ‪#‎КНУ‬ відбулося відкриття виставки українського художника, фотографа, історика та етнолога Anton Hauk, учасника численних виставок та фестивалів. На виставці була представлена серія робіт під загальною назвою «Нетрі», виконана в техніці ціанотипія, монохромного несрібного фотографічного друку. Цей спосіб друку, винайдений ще в 1842 році Джоном Гершелем, дає відбитки характерного синього кольору. Головною темою ціанотипів став топос лісу. Як пояснює сам автор, ліс вже багато століть є специфічним простором, в образі якого залишилися елементи світоглядних моделей епохи привласнюючих форм господарства, пантеїстичні погляди та страх перед ворожим, диким середовищем.

«Блукання в хащах», як сакральний шлях, стало однією із міфологем, притаманних індоєвропейській цивілізації. Сьогодні, в посттрадиційному, технологічно орієнтованому суспільстві, нетрі знаходяться, здебільшого, у свідомості самих людей. Втім, підсвідоме сприйняття віддалених природних локусів і непролазних хащів залишається в сфері архаїчного мислення, одним із найбільш давніх й містичних культурних конструктів.

Відвідати виставку можливо до 30 червня, з понеділка по п’ятницю, з 12 до 18 години на кафедрі ІСТОРІЇ МИСТЕЦТВ (4 поверх Червоного корпусу, аудиторія 424).